Každým dňom bude teplejšie. V závere týždňa sa vrátia trópy

14.07.2019 o 19:50 - Ľubomír Franko
  • Článok

Druhý júlový týždeň sa na našom území niesol v chladnejšom charaktere počasia. Tropické horúčavy sa ale už čoskoro vrátia. Od dnes bude každým dňom už len teplejšie. 

Každým dňom bude teplejšie. V závere týždňa sa vrátia trópy

Počas uplynulého týždňa bolo počasie na našom území ovplyvňované tlakovou výšou so stredom nad západom Európy. Po jej prednej strane k nám prenikal o niečo chladnejší vzduch. 

V závere týždňa sa k nám v brázde nízkeho tlaku vzduchu presunul od západu oklúzny front, ktorý priniesol už v piatok dopoludnia plošnejšie zrážky. Maximálne teploty dosahovali od pondelka zväčša do +26 °C. 

Teploty pôjdu nahor, v závere týždňa cez +30 °C

Zrážok bude na našom území čoraz menej a teploty pôjdu nahor. Dôvodom bude tlaková výš, ktorá sa zo západnej Európy začne presúvať ďalej nad Balkánsky polostrov. 

Po zadnej strane tlakovej výše začne do strednej Európy prenikať teplý vzduch, ktorý sa prejaví dennodenným nárastom teplôt. Teploty pôjdu nahor a už v závere nasledujúceho týždňa pôjdu cez +30 °C. 

Oteplenie by malo byť postupné a zrážok bude menej ako po uplynulé dni. Vo štvrtok a v piatok ale narastá šanca na búrky, ktoré by sa mali vyskytnúť najmä v hornatých oblastiach.

O ďalšom vývoji počasia budeme pravidelne informovať. Búrky sa totiž na tak dlhú dobu predpovedať takmer nedajú. Predpoveď počasia pre vašu lokalitu môžete nájsť aj na našej stránke TU.

Najnovšie správy