Kedy a kde môže napadnúť sneh ?

15.11.2018 o 07:31 - P.M.
Článok

Zasiahla nás zmena počasia. V našej oblasti sa totiž začalo ochladzovať a bude sa ešte výraznejšie v priebehu nasledujúcich dní. Tie prinesú aj sneženie.

Kedy a kde môže napadnúť sneh ?

Do našej oblasti začal prúdiť studený vzduch od severovýchodu, vďaka ktorému na našom území klesajú teploty. Tie budú klesať ešte výraznejšie v priebehu nasledujúcich dní.

Snehové zrážky už dnes

Dnešný deň prinesie na naše územie prevažne jasné až polojasné počasie. Na severe a východe však bude oblačnosti viac a tu sa budú vyskytovať prehánky, ktoré budú od 1200 m n.m. snehové.

Od zajtra sa dostaneme pod vplyv výraznej tlakovej výše, ktorá prinesie na naše územie stabilné počasie. To sa zmení v pondelok.

V pondelok sneženie aj v nižších polohách

Na začiatku nového týždňa začne počasie na našom území ovplyvňovať tlaková níž, ktorá zabezpečí v studenom vzduchu potrebnú vlhkosť.

V pondelok sa budú snehové zrážky vyskytovať na severe a budú aj v nižších polohách snehové.

So snehovými prehánkami by ste mali počítať na severe od pondelka do stredy.

V nižších polohách na západe, či juhu zatiaľ snehové zrážky nehrozia.

Vo štvrtok šanca na výraznejšie sneženie

Budúci štvrtok nám simuluje celkom zaujímavú situáciu. Z Jadranu by mala do našej oblasti postúpiť tlaková níž, ktorá by mohla priniesť výraznejšie zrážky.

Sneženie by sa mohlo objaviť aj na západe, či juhu nášho územia.

Do štvrtka je však ešte ďaleko a situácia sa môže ešte zmeniť. Každopádne odporúčame, aby ste už teraz radšej prezuli svoje autá a pripravili sa na možný prvý vpád snehu.

Najnovšie správy