LETO končí. V piatok ho ukončia búrky

21.08.2018 o 15:21 - Peter Minárik
  • Článok

Všetko naznačuje tomu, že v nasledujúcich dňoch odzvoní nielen tropickému, ale aj letnému počasiu. Počas víkendu sa totiž na našom území prudko ochladí.

LETO končí. V piatok ho ukončia búrky

Po vlne horúčav, sucha a búrok sa do našej oblasti blíži veľmi výrazná zmena. Tú prinesie piatkový postup studeného frontu, ktorý sa nad našou oblasťou zvlní a bude sa tu nachádzať aj počas víkendu.

V priebehu piatka tak vyvrcholia horúčavy a od severozápadu začnú postupovať intenzívne búrky. Tie začnú postupovať najmä podvečer a v noci na sobotu sa rozšíria nad celé naše územie.

Následne sa v sobotu nad našim území zvlní studený front a na mnohých miestach bude pršať. To však už bude nad naše územie vpadať studený vzduch a teploty poklesnú len na +18 až +25 °C.

V nedeľu sa opäť ochladí a maximálne teploty tak poklesnú na +15 až +22 °C a opäť bude pršať. Bude totiž postupovať ďalší studený front za ktorým sa opäť ochladí.

V pondelok maximálne teploty vystúpia už len na +14 až +21 °C a zrážky začnú postupne ustávať. Teplejšie však nebude ani nasledujúce dni.

Vyzerá to tak, že leto sa nám pomaly končí a na tropické teploty môžeme zatiaľ zabudnúť. 

Najnovšie správy