Máj a studené počasie končí. Začne sa otepľovať. Takto bude deň po dni

31.05.2021 o 12:00 - Peter Minárik
  • Článok

Na našom území zažívame teplotne podpriemerný charakter počasia. Ešte počas dnešného dňa bude mimoriadne chladno, ale od zajtra sa už črtá priaznivá zmena a teploty začnú na našom území stúpať.

Máj a studené počasie končí. Začne sa otepľovať. Takto bude deň po dni

Dnes končí mesiac máj a podľa aktuálnych vyhliadok počasia to vyzerá tak, že spolu s koncom kalendárneho mesiaca končí na našom území aj vlna chladného počasia, ktorá sužovala naše územie takmer celý máj.

Od zajtra by sa malo začať otepľovať a teploty budú každým dňom stúpať postupne až k tropickej hranici +30 °C, kam sa teploty dostanú počas nadchádzajúceho víkendu.

Prúdenie sa začne meniť

Za aktuálne chladné počasie môže severné až severovýchodné prúdenie, ktoré do našej oblasti počas víkendu prinášalo vlhký a chladný vzduch. Práve v tomto chladnom vzduchu sa tvorili početné prehánky a dokonca aj búrky.

Toto prúdenie sa už teraz začína meniť na teplejšie severovýchodné až východné a každým dňom bude prúdenie teplejšie, čo sa bude prejavovať aj na teplotách.

Teploty sa postupne dostanú nad +25 °C

Pre milovníkov počasia je pozitívnou správou to, že teploty budú každým dňom pomaly stúpať. Prispeje tomu aj čoraz zmenšujúca sa oblačnosť. Od stredy sa začne vyjasňovať a teploty začnú stúpať zásadnejšie.

očakávaný vývoj teplôt
očakávaný vývoj teplôt

Už v druhej polovici pracovného týždňa teploty prekonajú hranicu +25 °C a postupne budú atakovať až hranicu +30 °C, kde by sa mali dostať teploty počas víkendu.

Búrky najmä v budúcom týždni

Teplé počasie prispeje aj k tomu, že sa čoraz častejšie začnú na našom území objavovať búrky. Prvé búrky sa očakávajú už počas nasledujúceho víkendu, no oveľa výraznejšie budú budúci týždeň.

Počasie teda po podpriemerne teplom máji konečne avizuje príjemnú zmenu a príchod leta.

Najnovšie správy