MAPA: Chystáte sa na dovolenku? Pozrite si teplotu mora

04.09.2019 o 10:37 - Ľubomír Franko
  • Článok

Teplota Stredozemného mora je aj napriek ochladeniu stále vysoká. Nie všetky oblasti sa ale môžu tešiť z teplej vody.

MAPA: Chystáte sa na dovolenku? Pozrite si teplotu mora

Ak sa chystáte na dovolenku do oblasti Stredozemného mora, zaujímať by vás mohla teplota jednotlivých morí. 

Voda je aktuálne najchladnejšia na Azúrovom pobreží a na severe Chorvátska. Dôvodom je chladný vzduch, ktorý prenikol do Európy počas uplynulých dní.

V oblasti Azúrového pobrežia fúkal silný obdobný vietor Mistrál, ktorý spôsobil ochladenie vody. Tá tam momentálne dosahuje od +22 do +24 °C. 

Jadranské more je aj naďalej nadpriemerne teplé, okrem oblastí, kde sa včera vyskytovala silná bóra. Najmä na severovýchodnom pobreží pri Rijeke dosahuje teplota vody len +22 až +24 °C.

Východné pobrežie Talianska, Benátsky záliv a takisto južnejšie časti Chorvátska sa ale môžu tešiť, voda tam dosahuje teplotu od +25 do +27 °C.

 
Veľmi teplá voda sa vyskytuje v Tyrrhenskom mori. Dosahuje tam príjemných +26 až +28 °C. Najteplejšia voda je ale na južnom pobreží Turecka, na Cypre a v najvýchodnejších častiach Stredozemného mora.

V týchto oblastiach sú už vody s tropickou teplotou, od +28 do +31 °C. Teplota vody by mala najmä na Jadrane počas najbližších dní klesať, na východe Stredozemného mora sa zmena neočakáva.

Najnovšie správy