Na hlavnú diaľničnú tepnu v Alpách sa zosunul svah

Na hlavnú diaľničnú a železničnú tepnu medzi Talianskom a Rakúskom sa zosunul svah po výdatných dažďoch, ktoré neutíchajú.

V Alpách neustále prší a takmer všetky povodia sú už poriadne nasýtené. Podľa vyhliadok je však koniec dažďa ešte ďaleko. Najhoršia situácia by mala nastať v priebehu pondelka, no zrážky už teraz poriadne komplikujú situáciu.

Na hlavnú diaľničnú tepnu medzi talianskym Bolzanom a rakúskym Innsbruckom sa zosunul svah. K zosuvu došlo pri hraničnom priechode Brennero Brenner.

Zosuv pôdy zatarasil diaľnicu, starú cestu aj železnicu v oblasti. Na mieste sú záchranné zložky, ktoré sa snažia obnoviť dopravu.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
17 °C / 0 °C
Richard
Zajtra
Polooblačno
17 °C / -1 °C
Izidor
Nedeľa
Horúco
19 °C / 1 °C
Miroslava
Pondelok
Skoro jasno, prehánky
18 °C / 5 °C
Irena
Utorok
Jasno
18 °C / 1 °C
Zoltán
Streda
Jasno
19 °C / 2 °C
Albert
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd