Na Slovensko prišiel sneh. Najbližšie dni snežiť nebude

27.11.2018 o 20:05 - Peter Minárik
  • Článok

Jadranka, ako sa prezýva tlaková níž, ktorá postupuje z Jadranu do našej oblasti priniesla nad naše územie sneženie. To nám v nasledujúcich dňoch už nehrozí.

Na Slovensko prišiel sneh. Najbližšie dni snežiť nebude

Počas uplynulej noci sa dažďové zrážky začali meniť na snehové. Najskôr sa dážď na sneh zmenil na severe Slovenska a východe nášho územia. Počas ranných hodín začalo snežiť aj v našom hlavnom meste.

Snežilo ešte aj počas dňa a snehová pokrývka sa vytvárala v mnohých oblastiach. Naši čitatelia nám zaslali množstvo fotiek z rôznych kútov Slovenska. Môžete sa pozrieť ako to tam vyzeralo.

Šumiac, foto: Jano Margeta

Bardejov, Diana Vachaľová

Prešov, Emília Kopčíková

Demjata (Prešov), Oľga Ličáková

Zamagurie, Lucka Šedivá

Spišská Nová Ves, foto: Niksy Reina

Spišská Nová Ves, foto: Niksy Reina

Zohor, Barborka Havlíková

Spišská Nová Ves, foto: Wrusik Len Werka

Gelnica, Michal Hamrak

Košice, Malý Petrík

Krivany, Jarmila Zelinská

Poráč, Jana Karolčíková

Kapušany, Ľudmil Kolesárová

 

V nasledujúcich dňoch nám však sneženie nehrozí. Od severu sa začala nad našu oblasť nasúvať tlaková výš, ktorá sa v nasledujúcich dňoch postará o to, že nás čaká prevažne jasné až polooblačné počasie s nízkymi teplotami.

Nasledujúce sneženie je v nedohľadne. Slabo snežiť môže v sobotu, no to sa bude rozpadať front a zrážok tak bude minimum.

Výraznejšie zrážky nás čakajú na začiatku týždňa, no to už budeme v teplejšom vzduchu a pôjde prevažne o zrážky kvapalné.

Najnovšie správy