Ochladenie a zrážky nás čakajú opäť cez víkend

Článok

Počasie bude počas najbližších dní naďalej pod vplyvom tlakovej výše. Teploty pôjdu nahor až do víkendu, kedy cez naše územie postúpi zvlnený studený front.

Ochladenie a zrážky nás čakajú opäť cez víkend

Do zajtrajšieho dňa bude prevládať na našom území kľudné, slnečné a letné počasie. To sa zhorší v závere pracovného týždňa, kedy nad naše územie od západu postúpi studený front. Ten sa začne vlniť a postupne prinesie zrážky a ochladenie.

Už v piatok očakávame početnú tvorbu kopovitej oblačnosti. Tá bude vznikať v hornatých oblastiach stredného Slovenska. V piatok tak očakávame početné prehánky a búrky, ktoré môžu priniesť prívalové zrážky. V sobotu a nedeľu sa bude front presúvať ďalej na východ a rátať tak môžeme aj s trvalejšími, stratiformnými zrážkami. Najviac zrážok spadne, už ako býva zvykom, na strednom Slovensku.

Nadol pôjdu aj teploty. V piatok budú ešte relatívne vysoké. Dosiahnu od +24 do +30 °C, popoludní však už vzduch schladia búrky. V sobotu sa od západu za frontom už ochladí. Maximálne denné teploty dosiahnu v západnej polovici +16 až +21 °C, na juhu a východe bude ešte do +26 °C. V nedeľu by sa front mal dostať už aj nad východné Slovensko. Maximá dosiahnu +13 až +21 °C, na krajnom juhovýchode bude ešte do +26 °C.