Ochladenie a zrážky nás čakajú opäť cez víkend

28.08.2018 o 20:23 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počasie bude počas najbližších dní naďalej pod vplyvom tlakovej výše. Teploty pôjdu nahor až do víkendu, kedy cez naše územie postúpi zvlnený studený front.

Ochladenie a zrážky nás čakajú opäť cez víkend

Do zajtrajšieho dňa bude prevládať na našom území kľudné, slnečné a letné počasie. To sa zhorší v závere pracovného týždňa, kedy nad naše územie od západu postúpi studený front. Ten sa začne vlniť a postupne prinesie zrážky a ochladenie.

Už v piatok očakávame početnú tvorbu kopovitej oblačnosti. Tá bude vznikať v hornatých oblastiach stredného Slovenska. V piatok tak očakávame početné prehánky a búrky, ktoré môžu priniesť prívalové zrážky. V sobotu a nedeľu sa bude front presúvať ďalej na východ a rátať tak môžeme aj s trvalejšími, stratiformnými zrážkami. Najviac zrážok spadne, už ako býva zvykom, na strednom Slovensku.

Nadol pôjdu aj teploty. V piatok budú ešte relatívne vysoké. Dosiahnu od +24 do +30 °C, popoludní však už vzduch schladia búrky. V sobotu sa od západu za frontom už ochladí. Maximálne denné teploty dosiahnu v západnej polovici +16 až +21 °C, na juhu a východe bude ešte do +26 °C. V nedeľu by sa front mal dostať už aj nad východné Slovensko. Maximá dosiahnu +13 až +21 °C, na krajnom juhovýchode bude ešte do +26 °C.

Najnovšie správy