Od utorka nás čaká jarné počasie s teplotami do +22°C

- Ľ.F.
Článok

Po prechodnom víkendovom ochladení nás opäť čakajú vyššie teploty a slnečné počasie. Jar hlási na návrat.

Od utorka nás čaká jarné počasie s teplotami do +22°C

Počasie počas uplynulých dní ovplyvňovala oblasť nízkeho tlaku vzduchu, ktorá sa zo západnej Európy presúvala ďalej na východ. Na mnohých miestach sa vyskytovali zrážky a od severozápadu k nám prúdil prechodne chladný vzduch. 

Počnúc dneškom začne počasie u nás ovplyvňovať mohutná tlaková výš so stredom nad Čiernym morom. Po jej zadnej strane k nám od juhu až juhozápadu začne prúdiť teplý vzduch. Dnes očakávame slnečné počasie a podobne bude aj počas nasledujúcich dní.

Teploty budú čoraz vyššie, postupne až do +22°C

Nasledujúce dni k nám bude prúdiť teplejší vzduch od juhu, čo pociťujeme už aj dnes. Maximálne denné teploty budú narastať a bude čoraz teplejšie. Pravé, jarné teploty sme začali pociťovať už dnes, denné maximum dosiahlo zatiaľ +11,4°C v Lučenci.

V utorok bude opäť teplejšie, no zároveň pribudne aj oblačnosť, zostane však bez zrážok. Maximálne denné teploty dosiahnu +13 až +20°C, na severe bude ešte chladnejšie.

V stredu bude najteplejšie, teploty dosiahnu +16 až +22°C. Bude však podobne ako v utorok, prevažne oblačno a ojedinele sa bude vyskytovať aj nízka oblačnosť, ktorá sa môže udržať aj po celý deň.

Vysoké teploty vydržia do záveru pracovného týždňa, kedy cez naše územie prejde studený front. Opäť sa vyskytnú zrážky a taktiež sa aj ochladí. Teplota bude však počas najbližších dní nadpriemerná. Teplotná anomália priemernej dennej teploty počas najbližších piatich dní sa bude pohybovať na úrovni +6 až +8°C. Bude tak podstatne teplejšie ako býva zvykom.