Opäť sa vráti jar. Ku koncu týždňa bude viac ako +15 °C

22.03.2021 o 20:06 - Peter Minárik
  • Článok

Slovensko čaká oteplenie a návrat jarného počasia. Nasúvajúca sa tlaková výš sa postará o slnečné a postupne aj o veľmi teplé počasie.

Opäť sa vráti jar. Ku koncu týždňa bude viac ako +15 °C

Na našom území už niekoľko dní panuje pomerne chladné počasie. Teploty sú výrazne pod hranicou dlhodobého teplotného priemeru a vyskytujú sa aj snehové prehánky, pričom na severe sa jedná aj o občasné sneženie.

Takýto charakter počasia však už čoskoro pominie. Našu oblasť čaká stabilnejšie počasie a postupne sa budú dvíhať aj teploty. Tie sa opäť dostanú až na jarné hodnoty.

Čaká nás slnečné počasie

Utorok by mal byť posledným dňom, kedy počasie na našom území bude v aktuálne prevládajúcom charaktere počasia.

Po okraji tlakovej výše, ktorá sa nasúva z Atlantiku nad Európu prúdi do našej oblasti od severu studený a vlhký vzduch. Vďaka nemu sa v našej oblasti vyskytujú početné prehánky a ojedinele aj búrky.

Táto tlaková výš však už čoskoro prevezme pod kontrolu počasie u nás. Prinesie tak ustálené, prevažne slnečné počasie a postupne, ako sa presunie cez naše územie a dostaneme sa na jej zadnú stranu začne od juhu do našej oblasti prenikať teplejší vzduch.

Teploty vystúpia nad +15 °C

Už od stredy sa začne na našom území otepľovať a to aj výraznejšie. Do nedele sa v porovnaní so začiatkom týždňa oteplí aj o 10 °C. Už v závere pracovného týždňa, teda v piatok sa pri slnečnom počasí dostanú teploty na +9 až +15 °C.

Postupne sa oteplí aj v noci. Do stredy nás ešte čakajú nočné mrazy, ale v druhej polovici týždňa sa mrazy očakávajú len v dolinách a v kotlinách.

Otepľovanie s prechodným ochladením by malo pokračovať aj budúci týždeň. Maximálne teploty by sa v najteplejších okresoch nášho územia mohli dostať až k hodnote +17 °C.

vývoj teplôt na nasledujúce dni
vývoj teplôt na nasledujúce dni

 

Najnovšie správy