Po zemetrasení v Číne hlásia najmenej tri obete. Škody sú veľké

22.05.2021 o 13:05 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počas piatku zasiahli Čínu dve silné zemetrasenia. Vo večerných hodinách sa otrasy s magnitúdou 7,3 vyskytli v provincii Čhing-chaj, ktorá je riedko osídlená. Ešte popoludní však zemetrasenie s magnitúdou 6,1 na juhu krajiny spôsobilo veľké škody a vyžiadalo si najmenej tri obete.

Po zemetrasení v Číne hlásia najmenej tri obete. Škody sú veľké
foto: Reuters

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,1 sa vyskytlo v piatok popoludní o 15:48 nášho času v čínskej provincii Jün-nan na juhozápade Číny. Bezprostredne po zemetrasení boli z oblasti hlásené početné škody.

Prvotné hlásenia nehovorili o žiadnych obetiach, to sa ale časom zmenilo. Záchranári potvrdili, že v hornatej oblasti sa zrútilo niekoľko budov a dva mosty.

 

Otrasy si podľa záchranárov vyžiadali najmenej 3 obete a 27 zranených. Miestne úrady informujú, že pod troskami budov sa ešte môžu nachádzať ľudia.

V najpostihnutejšej oblasti žije asi 100-tisíc ľudí, z ktorých museli evakuovať až viac ako 20-tisíc.

Silné zemetrasenia sa na juhozápade a juhu Číny vyskytujú pomerne často. Jedno z najvýraznejších sa vyskytlo v roku 2010, kedy dosiahlo magnitúdu až 6,9. Pri tejto udalosti prišlo o život asi 3000 ľudí a stovky ďalších ostalo nezvestných.

Najnovšie správy