Počasie dnes až tak vyčíňať nebude. Slabého sneženia sa dočkajú aj na západe

26.01.2021 o 08:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Po tom, čo včera východné Slovensko doslova zasypal sneh, nás dnes čaká pokojnejší ráz počasia. Na severe však sneh môže aj dnes spôsobovať problémy a slabého sneženia sa dočkajú aj obyvatelia západnej časti krajiny.

Počasie dnes až tak vyčíňať nebude. Slabého sneženia sa dočkajú aj na západe
Ilustračné, Foto: dublinlive.ie

Tlaková níž, ktorá včera ovplyvňovala počasie u nás a priniesla výdatné sneženie na východné Slovensko, sa presunie nad Bielorusko a Pobaltie. Od západu však bude v chladnejšom vzduchu zasahovať do strednej Európy okraj tlakovej výše.

Utorok sa teda bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti. Na severe a popoludní aj na západe prevažne bude oblakov pribúdať.

Ojedinele, najmä na severe, ale večer aj na západe, sneženie alebo snehové prehánky. Snehu však nebude veľa. Očakáva sa len jemný poprašok do 1 cm.

Na cestách na severovýchode sa ojedinele očakáva tvorba snehových jazykov. Vodiči, jazdite preto opatrne. Samozrejmosťou má byť zimná výbava.

Teplota sa oproti včerajšku veľmi meniť nebude. Ortuť teplomera sa vyšplhá na -2 °C až +3 °C. Na juhu západného a stredného Slovenska do +5 °C.

Severozápadný vietor bude fúkať rýchlosťou 3 až 7 m/s. V Banskobystrickom kraji a na východe krajiny sa očakáva len slabý vietor.

Podobný ráz počasia nás čaká aj v najbližších dňoch. Viac sa dozviete v našej predpovedi.

Najnovšie správy