Poslala k nám cudzia vesmírna civilizácia sondu ?

07.11.2018 o 19:22 - P.M.
Článok

Astronómov v roku 2017 šokoval objekt, ktorý pomenovali Oumuamua. Ide o pomerne zvláštny objekt, ktorý podľa niektorých dohadov mohla k našej planéte vyslať aj cudzia civilizácia.

Poslala k nám cudzia vesmírna civilizácia sondu ?

Pomenovanie Oumuamua získal zo slova havajského pôvodu, čo v preklade znamená prvý posol prichádzajúci z diaľky. Objavený bol v októbri minulého roka na havajskom observatóriu Haleakala. 

Tento objekt bol dlho diskutovaným, či sa jedná o asteroid, planétku alebo kométu. Má totiž špecifický tvar. Je pomerne tenký, ale široký zhruba 800 metrov. Tento objekt sa pohyboval vysokou rýchlosťou a to až 87 km/h

Vedci sú presvedčení, že ide o prvý objekt, ktorý prišiel do našej slnečnej sústavy z iného planetárneho systému. 

Tento objekt pozorovali mnohé vesmírne teleskopy, medzi nimi Veľký teleskop ESO v Čile. Slnko ho však nepritiahlo do nášho gravitačného pola a tak opustilo našu slnečnú sústavu.

Vedci nevylúčili teóriu, že tento objekt je sonda, ktorá bola poslaná do našej sústavy cudzími civilizáciami. Nasvedčuje tomu zvláštny tvar a trajektória. Môže sa však jednať aj o prirodzený objekt, no to vedci nepotvrdili a bude možné to už len ťažko potvrdiť.