Pred nami sú upršané hodiny. Ochladí sa až o 10 °C

12.05.2021 o 20:35 - Ľubomír Franko
  • Článok
Počasie sa na našom území mení. Nasledujúce hodiny budú na našom území upršané a súčasne nás čaká vlna ochladenia. S teplým počasím sa treba nateraz rozlúčiť.
Pred nami sú upršané hodiny. Ochladí sa až o 10 °C

Na Slovensko dorazila ďalšia zmena počasia. Od rána počasie ovplyvňuje zvlnený studený front, ktorý začal mať vplyv na počasie najskôr na západnom Slovensku, kde sa nasunula oblačnosť a spolu so silnejším vetrom sa rozfúkalo. 

Zatiaľčo na juhozápade krajiny sa dnes vyskytovali občasné zrážky v podobe prehánok či občasného dažďa, na zvyšku krajiny sme pozorovali a ešte stále pozorujeme búrky.

Postupne sa ochladí na celom území

Zvlnený studený front sa bude počas noci presúvať ďalej na východ a postupne prenikne chladný vzduch nad celé územie Slovenska.

Juhozápad krajiny sa dočkal ochladenia už dnes v stredu, kedy maximálna denná teplota v Bratislave vystúpila len na +18,7 °C. Za deň sa tam teda ochladilo o viac ako 10 °C.

Ochladenie o 10 °C sa očakáva postupne na celom území Slovenska. Oproti dnešným maximám, ktoré miestami dosahovali aj letné hodnoty, budeme zajtra pozorovať maximá v rozmedzí od +12 do +18 °C.

Maximálne denné teploty vo štvrtok, zdroj: Meteologix
Maximálne denné teploty vo štvrtok, zdroj: Meteologix

Okrem ochladenia aj početné zrážky

V priebehu štvrtku očakávame na našom území opäť početné zrážky. Na mnohých miestach sa budú tvoriť prehánky a búrky, ktoré môžu priniesť desiatky milimetrov.

Pršať môže na celom území, vyskytnúť sa môžu prakticky kdekoľvek počas celého dňa. Podobné počasie nás čaká aj počas ďalších dní.

Úhrn zrážok o štvrtok, zdroj: Meteologix
Úhrn zrážok o štvrtok, zdroj: Meteologix

Chladné počasie zotrvá dlhšie

Teploty sa počas noci prepadnú na celom území Slovenska. Denné maximá sa postupne dostanú pod priemer, pod ktorým by sa mali udržiavať aj počas nasledujúcich dní.

Výraznejšie oteplenie, kde by sme sa dostali či už na dlhodobý priemer, alebo aj naspäť na tropické teploty, je zatiaľ v nedohľadne. 

Podľa dlhodobých predikcií by mal byť aj nasledujúci týždeň teplotne podpriemerný.

Početné zrážky počas najbližších dní môžu aj rozvodniť vodné toky. O výdatných zrážkach budeme informovať v samostatnom článku.

Najnovšie správy