Prichádza jeseň: Počasie bude ako na hojdačke

03.09.2020 o 20:54 - Peter Minárik
  • Článok

Vyhliadka počasia na nasledujúce dni naznačuje, že prichádza jesennejší charakter počasia. Striedať sa budú teplé dni s chladnejšími.

Prichádza jeseň: Počasie bude ako na hojdačke

Obdobie meteorologickej jesene začalo a v nadchádzajúcich dňoch tomu bude veľmi podobné aj počasie. Vývoj na nasledujúce dni totiž naznačuje, že sa budú striedať teplejšie dni s chladnejšími.

Aktuálne sa do našej oblasti rozširuje výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Ten prinesie na naše územie v piatok a v sobotu prevažne slnečné a teplé počasie.

Najteplejšie by malo byť v sobotu, kedy teploty na našom území vystúpia na +24 až +29 °C. V nedeľu však už príde k zmene.

Cez naše územie totiž bude postupovať studený front, ktorý prinesie prehánky, či občasný dážď. Ojedinele a to najmä na východe v pondelok sa môžu vyskytovať aj búrky.

Za týmto studeným frontom sa ochladí a teploty poklesnú o zhruba 5 °C. Chladnejšia bude celá budúca prvá polovica týždňa. Maximálne denné teploty by sa mali pohybovať do +25 °C.

V priebehu budúceho týždňa sa však nad naše územie opäť nasunie výbežok vyššieho tlaku a do našej oblasti bude prúdiť zasa teplejší vzduch, vďaka čomu sa budú teploty postupne šplhať až k hranici +30 °C.

Teploty by mali rásť až do budúceho víkendu, kedy by cez naše územie mal prejsť ďalší studený front s búrkami za ktorým sa opäť ochladí.

V nadchádzajúcich dňoch nás tak čaká pestré počasie s teplotnými výkyvmi. Detailnejší vývoj do 20. septembra si pozrite TU.

Najnovšie správy