Pripravte sa na extrémny výkyv. Ochladí sa aj o 15 °C

19.08.2018 o 21:27 - Ľ.F.
Článok

Počas víkendu k nám dorazil tropický vzduch. Mimoriadne teplo bude na našom území minimálne do piatku. Zmena nás čaká cez víkend, kedy sa výrazne ochladí. Teplotný výkyv bude extrémny.

Pripravte sa na extrémny výkyv. Ochladí sa aj o 15 °C

Zatiaľčo pracovný týždeň bude na našom území mimoriadne teplý, cez víkend nás čaká výrazná zmena. Od severozápadu dorazí nad naše územie výrazný studený front, ktorý prinesie zrážky ale najmä veľmi výrazné ochladenie.

Ochladenie by malo doraziť z piatku na sobotu. Bude výrazné a prinesie aj početné zrážky. Tie by mali byť vo forme občasného dažďa a dažďa, búrky sa očakávajú zatiaľ len ojedinele (to sa však ešte môže zmeniť).

Ochladenie bude výrazné. Zatiaľ čo v piatok budú teploty dosahovať stále tropické hodnoty, v sobotu to bude podstatne menej a v nedeľu na trópy aj zabudneme. Denné maximá dosiahnu v piatok +28 až +35 °C. V sobotu to bude už len +24 až +30 °C, no v nedeľu dosiahnu denné maximá už len +15 až +22 °C. Celkovo sa tak ochladí o 10 až 15 °C. 

Bližšie časové rozpoloženie ochladenia ako aj predpoveď búrok prinesieme počas pracovného týždňa, až keď to bude jasnejšie. 

Najnovšie správy