Pršať začne už dnes. Na sneh sa zrážky začnú meniť zajtra

28.11.2019 o 07:41 - Peter Minárik
  • Článok

Počas dnešného dňa začne počasie na našom území ovplyvňovať oklúzny front. Zrážky nás čakajú už dnes, no ochladenie spolu s ktorým sa začnú zrážky meniť na snehové dorazia až zajtra.

Pršať začne už dnes. Na sneh sa zrážky začnú meniť zajtra

Počasie na našom území začne v priebehu dnešného dňa ovplyvňovať oklúzny front, ktorý na naše územie prinesie kvapalné zrážky, ktoré zasiahnu predovšetkým juh a východ Slovenska. 

Až počas zajtrajšieho dňa začne počasie ovplyvňovať studený front za ktorým sa začne ochladzovať.

Za týmto studeným frontom sa nad naše územie začne prepadať chladnejší vzduch od severu v dôsledku ktorého sa začnú meniť zrážky z kvapalných na snehové. Už počas zajtrajšieho dňa začne hranica sneženia zo stredných polôh klesať od severozápadu na zhruba 700 až 800 m n.m.

Hranica sneženia začne klesať ešte výraznejšie počas soboty. Z výšky 500 m n.m. začne od severu klesať aj do nížin. Súčasne však zrážky začnú ustávať a snehové zrážky sa tak očakávajú len na severe. Sneh tak ešte nenapadne.

V nedeľu dorazia ďalšie zrážky od juhozápadu, ktoré už môžu priniesť výraznejšiu snehovú nádielku. V nížinách sa očakáva dážď alebo dážď so snehom, ale od zhruba 400 m n.m bude snežiť a snehová pokrývka sa tak začne vytvárať predovšetkým na strednom a východnom Slovensku. Sneženie bude pokračovať aj počas pondelka.

Buďte preto pripravení na prvé ranné komplikácie.

Najnovšie správy