PRVÉ INFO: Citeľne sa ochladí a hrozí mráz aj sneženie

01.05.2019 o 14:11 - Peter Minárik

Počasie pre nás pripravuje hotový šok. Ku koncu týždňa sa začne ochladzovať a veľmi chladno by malo byť cez víkend. Teploty budú veľmi nízke a aj v nižších polohách sa môže objaviť sneh. 

PRVÉ INFO: Citeľne sa ochladí a hrozí mráz aj sneženie

Aprílové počasie nám hrozí aj na začiatku mája. Známa pranostika hovorí: ,,Studený máj, v stodole raj,, a ak nás skutočne čaká počasie, aké naznačujú numerické modely na nasledujúce dni, tak tohtoročná úroda môže byť na tom dobre.

Nasledujúce hodiny sa totiž začne v našej oblasti výrazne ochladzovať. Medzi tlakovou výšou nad Atlantikom a tlakovou nížou, ktorá sa bude nachádzať nad východnou Škandináviou by k nám najmä počas nadchádzajúceho víkendu mal prúdiť od severu veľmi studený vzduch.

Od severu k nám prenikne studený vzduch
Od severu k nám prenikne studený vzduch

Podľa predpovedí ešte v piatok vystúpia teploty až na +20 °C, no v priebehu víkendu nás čaká výrazné ochladenie. Sobotňajšie maximá sa dostanú na +10 až +17 °C a v nedeľu by maximálne teploty mali dosiahnuť len +4 až +10 °C a to pri zamračenom a daždivom počasí.

vývoj počasia na nasledujúce dni
vývoj počasia na nasledujúce dni

Nočné teploty budú klesať k nule a hranica sneženia poklesne do stredných polôh. V noci a v ranných hodinách sa však snehové vločky môžu objaviť aj na severe v nižších polohách mimo hôr.

Možnosť mrazov nie je vylúčená na začiatku budúceho týždňa, kedy nás čaká už menej zrážok a aj oblačnosti.