PRVÉ INFO: Na Slovensko mieri sibírska zima. Prídu celodenné mrazy

08.02.2021 o 15:22 - Peter Minárik
  • Článok

Vyzerá to na návrat zimy. V druhej polovici týždňa by do Európy mal začať prenikať veľmi studený vzduch z oblasti Sibíri, ktorý sa postará o výrazný prepad teplôt a poriadne nízke teploty.

PRVÉ INFO: Na Slovensko mieri sibírska zima. Prídu celodenné mrazy

Počasie na Slovensku črtá dosť zásadnú zmenu. V druhej polovici tohto týždňa by sa malo mimoriadne ochladiť, čo prinesie návrat zimného počasia. Toto zimné počasie pritom zotrvá na našom území niekoľko nasledujúcich dní.

Prvá polovica týždňa sychravá

Do stredy bude počasie na našom území mimoriadne premenlivé. Z oblasti Jadranu budú nad naše územie postupovať jednotlivé tlakové níže, tzv. Jadranky, ktoré prinesú zrážkové vlny.

Budeme však na rozhraní teplého a studeného vzduchu a tak pôjde prevažne o zrážky kvapalné, na severe a východe aj snehové. 

Z týchto vĺn sa na nový sneh môžu tešiť obyvatelia severného a čiastočne stredného a východného Slovenska. Naopak, na západe napadne len veľmi málo snehu.

Od štvrtka tuhé mrazy

Vo štvrtok príde k avizovanej zmene. Pripravte sa na poriadny teplotný šok. Vo štvrtok sa prudko ochladí. Zatiaľ čo v stredu teploty vystúpia ešte na +1 až +9 °C, vo štvrtok bude už len od -10 do -3 °C. Ochladí sa tak aj o viac ako 10 °C.

očakávané teploty vo štvrtok počas dňa
očakávané teploty vo štvrtok počas dňa
Zmena teplôt vo štvrtok oproti strede
Zmena teplôt vo štvrtok oproti strede

Vo štvrtok zažijeme mimoriadne chladný deň. Teploty sa síce prepadnú na -10 až -3 °C, ale na pocit bude ešte chladnejšie, keďže sa rozfúka silný severozápadný vietor s rýchlosťou až 70 km/h.

Pocitová teplota sa na celom území bude pohybovať pod -10 °C a na severe bude klesať na -20 °C.

V nasledujúcich dňoch zrážky ustanú a čaká nás premenlivé počasie, no pripravte sa na to, že bude mimoriadne chladno. Nočné teploty budú klesať pod -20 °C a denné nevystúpia nad nulu. Takéto studené počasie sa na našom území udrží niekoľko dní. Detailnú predpoveď deň po dni si pozrite TU.

Najnovšie správy