PRVÉ INFO: Prvý závan zimy dorazí v sobotu. Príde aj sneh

25.11.2019 o 21:37 - P.M.
Článok

Vývoj počasia na nasledujúce dni jasne naznačuje, že už o pár dní čaká naše územie pomerne výrazné ochladenie, ktoré prinesie prvý závan zimy. Čakajú sa mrazy a snehové vločky sa môžu objaviť aj v nižších polohách.

PRVÉ INFO: Prvý závan zimy dorazí v sobotu. Príde aj sneh

Zima so svojim príchodom počas tohto roka na naše územie otáľa. Snehové zrážky chýbajú aj na horách, kde je okrem toho aj mimoriadne teplo, čo znemožňuje naštartovať delá a začať s umelým zasnežovaním.

To sa však už čoskoro zmení a nad naše územie sa ešte počas tohto týždňa prepadne studený vzduch, pôvodom od severu, ktorý prinesie citeľný prepad teplôt a spolu s tým aj príchod zimy. Do piatka však na našom území bude naďalej veľmi teplo.

Počasie totiž na našom území bude pod vplyvom tlakovej níže, ktorá sa rozkladá nad Britskými ostrovmi a po jej prednej strane bude do našej oblasti aj naďalej prúdiť teplejší vzduch. 

Denné teploty tak až do piatku budú pomerne vysoké. Maximálne teploty sa budú šplhať až k hodnote +13 °C a počas noci teploty nebudú klesať pod bod mrazu. 

To sa začne meniť už počas piatka, kedy cez naše územie začne postupovať studený front, ktorý prinesie zrážky a počas víkendu aj ochladenie.

Maximálne denné teploty by sa v sobotu mali pohybovať len v rozmedzí -1 až +6 °C a v nedeľu budú ešte teploty o čosi nižšie. Na severe sa očakáva celodenný mráz a v najteplejších oblastiach nášho územia teploty vystúpia až k hodnote +3 °C.

Nočné teploty budú na našom území ešte o čosi nižšie. Klesať by mali na -2 až -8 °C. Okrem ochladenia sa však na našom území postupne objavia aj snehové zrážky.

V priebehu soboty by na našom území malo zavládnuť prevažne oblačné počasie s miestnymi prehánkami, ktoré budú väčšinou snehové aj v nižších polohách.

V nedeľu by na našom území malo zrážok o čosi pribudnúť a večer by malo od juhozápadu začať snežiť. Pod výškou 300 m sa očakávajú zrážky kvapalné, či zmiešané.

Ochladenie by na našom území malo zotrvávať aj na začiatku týždňa a naďalej sa budú vyskytovať aj snehové zrážky. Detailnejší vývoj počasia na nasledujúce dni si môžete pozrieť TU.

Najnovšie správy