PRVÉ INFO: Teploty pôjdu cez +20 °C. Záver týždňa bude teplý

25.10.2018 o 06:51 - P.M.
Článok

Zimné bundy bude možné odložiť. Na konci týždňa sa totiž začne výraznejšie otepľovať. 

PRVÉ INFO: Teploty pôjdu cez +20 °C. Záver týždňa bude teplý

Naše územie sa aktuálne nachádza v studenom severnom prúdení, ktoré k nám prináša veľmi nízke teploty a aktuálne veľmi studené ráno, ktoré je najmä na severe a v dolinách a v kotlinách mrazivé. Už dnes sa však počasie začne meniť a bude sa otepľovať.

Prúdenie sa zo studeného severného zmení na severozápadné, čo neznie príliš teplo, no oproti včerajšiemu dňu bude aj o 3 až 6 °C teplejšie a to aj vďaka slabšiemu vetru. Ten totiž včera znižoval pocitovú teplotu.

 

Už zajtra sa teploty môžu dostať aj na +12 až +17 °C, no v sobotu cez nás postúpi front s dažďom a prinesie ďalšie ochladenie. To však hneď na druhý deň, teda v nedeľu vystrieda teplé a vlhké prúdenie od juhu, ktoré bude intenzívne.

Od nedele nás čakajú vysoké teploty. V noci sa budú pohybovať na +13 až +7 °C a cez deň vystúpia na +15 až +21 °C.

Tieto teploty budú veľmi nezvyčajné vzhľadom k súčasnej ročnej dobe. V porovnaní s dlhodobým normálom budú aj o viac než 10 °C vyššie.

 

Od nedele nás tak čaká teplé, no vlhké a sychravé počasie. Teplé počasie však zotrvá a aj v nasledujúcich dňoch pôjdu teploty cez hranicu +20 °C. Vyhliadku na ďalšie dni si pozrite TU.