PRVÉ INFO: V pondelok príde dážď. V utorok sa vráti sneh

07.02.2019 o 20:09 - Peter Minárik
  • Článok

Aj nasledujúce dni nás čaká prevažne stabilný charakter počasia. Zmena nás čaká na začiatku týždňa. Spočiatku sa rozprší, no v utorok sa vráti sneh aj do nižších polôh. 

PRVÉ INFO: V pondelok príde dážď. V utorok sa vráti sneh

Do konca týždňa sa situácia na našom území zatiaľ nezmení. Počasie bude pod vplyvom výbežku vyššieho tlaku vzduchu od východu, ktorého vplyv sa bude postupne na našom území zmenšovať.

V pondelok už počasie na našom území prevezme pod kontrolu prvá frontálna vlna.

V pondelok začne pršať

V noci z nedele na pondelok začne od severozápadu nad naše územie postupovať prvý front. Počas noci sa na mnohých miestach nášho územia rozprší, pričom na hrebeňoch Tatier bude snežiť.

V priebehu dňa  sa však začne na našom území ochladzovať a spolu s tým začne hranica postupne klesať. Do večera začne snežiť už v polohách od 800 m n.m.

V utorok začne snežiť aj v nižších polohách

Počas noci na utorok začne hranica sneženia opäť ďalej klesať až do nižších polôh. Podľa aktuálnych predpovedí by sme sa mali dostať do silného severného prúdenia medzi tlakovou nížou nad východnou Európou a tlakovou výšou nad západnou Európou.

Vzduch, ktorý sa k nám bude dostávať bude okrem toho, že bude studený aj vlhký.

Znamená to to, že najmä sever sa musí pripraviť na ďalšie prídely snehu. Sneženie by totiž v Žilinskom kraji malo prejsť do trvalejšieho, no snežiť by malo v slabšej intenzite aj inde.

Snehové zrážky sa očakávajú aj v stredu a malo by sa jednať o snehové prehánky, ktoré sa vyskytnú najmä na severe.

Na začiatku týždňa sa tak opäť ochladí. Zatiaľ čo v pondelok sa budú teploty pohybovať ešte od +2 do +8 °C, tak v utorok už len od -2 do +4 °C.

Najnovšie správy