PRVÉ INFO: V stredu a vo štvrtok dorazia búrky s krúpami

18.06.2019 o 14:50 - Ľ.F.
Článok

Počasie v strednej Európe dnes ovplyvňuje rozsiahla tlaková výš, ktorá zabezpečuje aj do našej oblasti prílev teplého a vlhkého vzduchu od juhu. V stredu a vo štvrtok sa bude vzduch výraznejšie labilizovať a vrátia sa k nám silnejšie búrky. 

PRVÉ INFO: V stredu a vo štvrtok dorazia búrky s krúpami

Už v noci na zajtra sa začne vzduch výraznejšie labilizovať. Prvé búrky sa objavia už v stredu ráno a to najmä v južnej polovici Slovenska, tie by však intenzívne byť nemali.

Ďalšie búrky nás čakajú v stredu v priebehu dňa a to najmä popoludní. Búrky by mali byť viazané najmä na hornaté oblasti a prinesú prívalové zrážky a ojedinele sa môže vyskytnúť aj krupobitie či silnejší nárazový vietor. 

Vo štvrtok nás čaká vlna intenzívnych búrok. Pred blížiacim sa studeným frontom sa bude vzduch výrazne labilizovať búrky začnú vznikať v hornatých oblastiach už dopoludnia. 

Ďalšia, výraznejšia vlna prehánok a búrok by ale mala doraziť vo štvrtok večer a v noci na piatok. Vtedy by sa mal nad naše územie postupne nasúvať studený front, ktorý by mal priniesť intenzívne frontálne búrky. Tie budú sprevádzané krupobitím ale už aj silnejším nárazovým vetrom. 

Informáciu budeme aktualizovať.