Prvé sneženie dorazí už túto noc. Napadne do 10 cm

01.12.2019 o 08:47 - Peter Minárik
  • Článok

Na naše územie sa blíži prvá snehová nádielka, ktorá zasiahne aj nižšie polohy. Zajtrajšie ráno už bude na viacerých miestach biele a zasnežené. Ráno tak zbystrite pozornosť na cestách.

Prvé sneženie dorazí už túto noc. Napadne do 10 cm

Počasie na našom území sa v priebehu tohto víkendu výrazne zmenilo. Do našej oblasti sa dostal chladný vzduch od severu, ktorý priniesol mrazy už aj do tých najnižších polôh. Mrazmi to však nekončí a dnes príde aj sneh.

Sneženie už nasledujúcu noc prinesie na naše územie frontálne rozhranie, ktoré prinesie pole výraznejších zrážok. Tie sa nad naše územie začnú nasúvať už po polnoci od juhozápadu a postupne sa sneženie dostane aj do tých najnižších polôh.

Numerické modely očakávajú, že do rána môže na našom území napadnúť aj niekoľko centimetrov nového snehu.

Očakávaná výška snehovej pokrývky, po kliknutí sa zväčší
Očakávaná výška snehovej pokrývky, po kliknutí sa zväčší

Snežiť by malo aj v Podunajskej nížine, no tu sa sneh bude držať len veľmi ťažko. Teploty sa totiž budú pohybovať len okolo nuly, prípadne slabo nad nulou. 

Snehové vločky sa tak na západe taktiež objavia, no postupne prejdú zrážky aj do dažďa a sneh sa bude topiť. Iná situácia bude na zvyšku územia, kde sa sneh pri záporných teplotách bude držať.

V pondelok tak ranné cesty budú na mnohých miestach stredného a východného Slovenska zasnežené, pričom najkomplikovanejšie to bude v oblasti hôr. 

Očakáva sa, že v nižších polohách napadne od poprašku až do 5 cm a vo vyšších polohách môže napadnúť až okolo 10 cm snehu.

Najnovšie správy