Silné búrky sa ženú Českom. Hasiči v Prahe majú pohotovosť

06.06.2019 o 18:26 - Praha - Peter Minárik
  • Článok

Vlna intenzívnych búrok zasiahla Česko a postupuje ďalej. V Prahe sú po búrke v teréne všetky hasičské jednotky.

Silné búrky sa ženú Českom. Hasiči v Prahe majú pohotovosť

Studený front, ktorý prinesie búrky aj na naše územie v priebehu večera a nasledujúcej noci už naplno zamestnáva hasičov v susednom Česku. V teréne sú desiatky jednotiek, ktoré odstraňujú následky silných búrok. Tie sa ženú ďalej Českom.

Intenzívna búrková vlna aktuálne postupuje centrálnou časťou Českej republiky.

Silné búrky už zasiahli Prahu a priniesli krupobitie a intenzívne zrážky.

Český hydrometeorologický ústav vydal pre Stredočeský kraj a Prahu výstrahu 2. stupňa pred búrkami.

Problémy v Prahe

Po búrke, ktorá zasiahla Prahu sú v teréne všetky jednotky hasičov po celej Prahe. Zasahuje taktiež niekoľko dobrovoľných jednotiek. Hovorkyňa pražských hasičov na sociálnej sieti Twitter uviedla, že väčšinou odčerpávajú vodu zo zatopených objektov alebo odstraňujú popadané konáre a stromy.

V oblasti Braníku došlo k zosuvom pôdy na železničnú trať č. 210. Dopravu medzi úsekmi Praha-Krč a Praha-Braník museli zastaviť. Zastavila sa taktiež doprava na električkových tratiach č. 9, 10 a 16 medzi zastávkami Kotlářka až Poštovka na ulici Plzeňská. Obmedzená je tiež doprava na linkách 6 a 17, uviedol portál iDnes.cz

Uzavretý je aj vstup do metra na stanici Vysočanská, ktorý zaplavilo.

Búrky prinášajú prívalové zrážky okrem Prahy aj do Stredočeského a Ústeckého kraja. V oblasti platí varovanie pred prívalovými povodňami.

indikátor prívalových povodní, zdroj: ČHMÚ
indikátor prívalových povodní, zdroj: ČHMÚ

Búrky okrem prívalových zrážok priniesli aj krúpy. Zaznamenané boli krúpy s priemerom až 2 cm. Nad oblasťou Českej republiky bolo zaznamenaných už okolo 9000 bleskov.

Najnovšie správy