Slovensko aj dnes čakajú búrky. Od zajtra bude počasie zásadne iné

20.07.2021 o 10:29 - Peter Minárik

Slovensko počas dnešného dňa čaká opäť ďalšia séria búrok i keď búrky už počas dnešného dňa budú výrazne slabšie ako v uplynulých dňoch. Od zajtra zároveň zavládne pokojnejšie počasie.

Slovensko aj dnes čakajú búrky. Od zajtra bude počasie zásadne iné

Po vlne nepriaznivého počasia sa konečne schyľuje ku krajšiemu a pokojnejšiemu počasiu na našom území. Udeje sa tak však až zajtra. Dnes ešte treba počítať s prehánkami a s búrkami.

Búrky dnes najmä na strednom Slovensku

Slovensko aj počas dnešného dňa čakajú búrky. Počasie totiž bude stále pod vplyvom presúvajúcej sa výškovej tlakovej níže, ktorá bude do našej oblasti zabezpečovať prísun teplého a vlhkého vzduchu.

V tomto vzduchu sa veľmi dobre darí búrkam a tak to bude aj počas dnešného dňa. V priebehu dňa začne v horských oblastiach stredného Slovenska vznikať kopovitá oblačnosť z ktorej sa postupne sformujú prehánky a búrky.

Tie by mali byť podobne ako uplynulé dni pomerne stacionárne, a tak hrozia výdatnejšie zrážky.

Búrky by dnes mali byť sústredené predovšetkým do oblasti stredného Slovenska a primárne viazané na orografiu hôr. 

Od zajtra stabilnejšie počasie

Počasie však už chystá zmenu. Po vlne búrlivých a nepriaznivých dní sa počasie na našom území v priebehu zajtrajšieho dňa výraznejšie zmení.

Od severozápadu sa totiž do našej oblasti začne nasúvať výbežok vyššieho tlaku vzduchu, ktorý bude mať vplyv na počasie u nás až do víkendu.

Od zajtra nás taka čaká stabilné, prevažne jasné až polooblačné počasie s minimom zrážok a s príjemnými teplotami do 30 °C. Teplejšie bude počas víkendu.