Slovensko čaká výrazné oteplenie. Teploty sa dostanú až cez +10 °C

16.02.2021 o 16:42 - Ľubomír Franko
  • Článok

Zatiaľčo začiatok týždňa je na Slovensku chladný, už čoskoro očakávame výrazné oteplenie. Teploty vystúpia v najteplejších oblastiach aj cez +10 °C. Zima definitívne odchádza a prichádza k nám jarné počasie.

Slovensko čaká výrazné oteplenie. Teploty sa dostanú až cez +10 °C

V noci z pondelka na utorok a v utorok sa dočkali viaceré miesta Slovenska sneženia, ktoré ale nebolo výdatné. Napriek tomu spôsobilo kvôli nízkym teplotám problémy na cestách.

Zrážky priniesol teplý front, ktorý sa v priebehu utorka presúva cez našu oblasť ďalej na východ. Za frontom k nám od západu začal prúdiť vo výškach o niečo teplejší vzduch. Zimné počasie ukončí v ranných hodinách, kedy budeme na západe pozorovať mrznúci dážď.

V stredu popoludní začne nad naše územie prúdiť teplý vzduch už aj v spodných vrstvách ovzdušia. Mrznúci dážď sa tak začne meniť na dážď a neskôr večer ustane. Zároveň sa výrazne oteplí.

V stredu popoludní sa očakávajú teploty od -4 na východe po 0 °C na strednom Slovensku. Na krajnom západe a na juhozápade Slovenska ale bude podstatne teplejšie, od +7 do +11 °C.

Maximálna denná teplota v stredu, zdroj: Meteologix.com
Maximálna denná teplota v stredu, zdroj: Meteologix.com

Noc zo stredy na štvrtok bude takisto teplejšie ako predchádzajúce noci. Minimálne teploty by mali klesnúť na -6 až +3 °C.

Vo štvrtok sa bude teplý vzduch nachádzať už nad väčšinou západnej polovice Slovenska. Na strednom a východnom Slovensku budeme ešte pozorovať teploty okolo bodu mrazu. Na západe ale bude príjemný, jarný deň, s teplotami od +5 do +10 °C.

Podobne bude aj počas ďalších dní, no v závere pracovného týždňa by sa malo otepliť už aj na strednom a východnom Slovensku. Podrobnejšiu predpoveď počasia nájdete TU.

Predpoveď na najbližšie dni
Predpoveď na najbližšie dni

Slovensko a najmä západ Slovenska tak čaká rapídne oteplenie, kedy sa v priebehu jedného dňa z utorku na stredu oteplí aj o 10 °C.

Návrat zimy sa zatiaľ neočakáva a vzhľadom na blížiaci sa začiatok jari je dlhodobejší chladný charakter počasia nepravdepodobný.

Najnovšie správy