Slovensko čaká zrejme najteplejší predvianočný deň v histórii

22.12.2020 o 13:13 - Peter Minárik
  • Článok

Slovensko čaká jeden z najteplejších predvianočných dní v histórii a je veľmi pravdepodobné, že aj najteplejší deň v histórii. Do našej oblasti totiž mieri veľmi teplý vzduch.

Slovensko čaká zrejme najteplejší predvianočný deň v histórii

Vianoce sa už nezadržateľne blížia, no počasie to zatiaľ nepripomína. Na mnohých miestach nášho územia už niekoľko dní prevláda zamračené, sychravé a upršané počasie.

To vrcholí v priebehu dnešného dňa. Cez naše územie totiž smerom na východ postupuje teplý front, ktorý prináša zrážky, ktoré sa vyskytujú na mnohých miestach. Pršať by na našom území malo aj v nadchádzajúcich hodinách.

Čo je však oveľa zaujímavejšie je, že front, ktorý postupuje je teplý a za ním k nám začne prenikať teplejší vzduch.

Ten sa k nám bude dostávať po okraji tlakovej níže, ktorej stred sa bude nachádzať nad Lamanšským prielivom. Teplý vzduch bude nad naše územie prúdiť od juhozápadu až už zajtra prinesie veľmi teplé počasie.

Teploty na našom území deň pred Štedrým dňom vystúpia na +2 až +8 °C, ale na juhu a predovšetkým na západe v okolí Bratislavy môže byť až okolo +13 °C a práve táto hodnota je pomerne zaujímavá.

Doteraz najteplejším predvianočným dňom bol 23. december roku 2014, kedy na bratislavskom letisku vystúpila teplota na +12,4 °C

Očakávané teploty v priebehu zajtrajšieho dňa by teda mali byť ešte o niekoľko desatín vyššie a môže byť pokorený historický denný rekord.

Teplý bude aj Štedrý deň, no práve na Štedrý deň začne cez naše územie postupovať studený front a za ním k nám začne prenikať studený vzduch. Zvyšné vianočné dni prinesú pravú zimnú atmosféru.

Najnovšie správy