Slovensko opäť zasiahnu silné búrky. Prídu už zajtra

16.06.2020 o 07:25 - Peter Minárik
  • Článok

Naše územie opäť zasiahnu pomerne intenzívne búrky, ktoré sa ozvú už zajtra. Opäť môžu priniesť aj nebezpečné sprievodné javy.

Slovensko opäť zasiahnu silné búrky. Prídu už zajtra

Po búrlivom víkende, ktorý priniesol na naše územie veľmi nebezpečné počasie v podobe veľkých krúp a lokálnych povodní sa počasie na začiatku týždňa relatívne stabilizovalo, teda ak nerátame udalosť, ku ktorej došlo včera v okolí Zvolena.

V tejto oblasti vznikla výrazná stacionárna prehánka, ktorá vyprodukovala až viac ako 60 mm zrážok a spôsobila lokálne zatopenie. Nešlo však o búrku akoby sa mohlo zdať, pretože táto stacionárna prehánka nevyprodukovala ani jeden jediný blesk. 

Počas dnešného dňa by sa na našom území mali opäť vyskytovať prehánky, prípadne aj slabé búrky, no oveľa výraznejšie búrky nás čakajú počas zajtrajšieho dňa.

Nad východným Balkánom sa bude opäť udržiavať oblasť nižšieho tlaku vzduchu, ktorá sa len veľmi pomaly bude pohybovať smerom k severu. Okolo tejto oblasti nižšieho tlaku bude do našej oblasti opäť prúdiť teplejší a vlhší vzduch, ktorý sa bude labilizovať a v tomto labilnom vzduchu sa bude veľmi dobre dariť prehánkam a búrkam. 

V stredu a vo štvrtok hrozia na našom území opäť početné prehánky a búrky, ktoré zasiahnu mnohé miesta nášho územia a opäť budú intenzívne.

Búrky môžu na naše územie prinášať krúpy a výdatnejšie zrážky, ktoré budú opäť spôsobovať na našom území početné problémy.

Najnovšie správy