Slovensko zaliala voda. Pozrite si koľko napršalo

04.09.2018 o 12:30 - Ľ.F.
Článok

Slovensko zasiahli cez víkend a začiatkom tohto pracovného týždňa extrémne búrky. Tie prinášali najmä prívalové zrážky a nad niektorými oblasťami vydržali aj počas niekoľkých hodín.

Slovensko zaliala voda. Pozrite si koľko napršalo

Niet sa čomu čudovať, že sme zaznamenali aj mimoriadne zrážkové úhrny. Za spomenutie stojí Bratislava, ktorú vytopilo počas soboty. Len v priebehu niekoľkých hodín napršalo na oficiálnych staniciach aj viac ako 80 milimetrov zrážok, čo spôsobilo problémy v doprave ale aj materiálne škody.

V nedeľu sa k nám búrky opäť vrátili a zasiahli najmä stredné Slovensko a večer dorazili opäť na juhozápad. Najviac napršalo v obci Siladice na západe, kde napršalo až 71,7 mm. 

V pondelok zasiahli búrky viaceré miesta, no najintenzívnejšie boli na juhu východného Slovenska. Extrémna búrka sa podvečer prehnala obcou Buzica, kde voda zaplavila desiatky domov a dvorov. 

Za tieto 3 dni napršalo najviac v Jaslovských Bohuniciach, kde za 72 hodín spadlo až 137,2 mm. V južnejšie položenej obci Siladice spadlo 128,5 mm a v Senici napršalo 115,8 mm. 

Početné búrky nás čakajú ešte dnes, takto extrémne úhrny zrážok by už však priniesť nemali.

zdroj: Facebook - Bez Počasia / SHMÚ

Najnovšie správy