Slovenský raj sa po záplavách premenil na smetisko. Pozrite si fotky

20.11.2019 o 07:40 - Hrabušice - Ľubomír Franko
  • Článok

Intenzívne zrážky trápia počas novembra mnohé časti Slovenska. Po suchom lete a začiatku jesene nás zasiahli výraznejšie zrážky, ktoré však na povrch vyplavili aj to, čo by sme nechceli.

Slovenský raj sa po záplavách premenil na smetisko. Pozrite si fotky

Mimoriadne zrážky, ktoré počas uplynulých týždňov zasiahli viaceré oblasti Slovenska spôsobili aj početné záplavy. Viaceré rieky stredného a východného Slovenska dosiahli počas daždivého obdobia v minulom týždni povodňové stupne.

Výnimkou nebola ani hladina rieky Hornád, ktorá 13. a 14. novembra dosahovala v Spišskej Novej Vsi úroveň 1. povodňového stupňa.

zdroj: SHMÚ
zdroj: SHMÚ

Okrem veľkej vody ale rieky priniesla iné problémy. Veľká voda totiž odplavoval odpadky, ktoré boli uložené v povodí rieky a následne ich odplavovala ďalej pozdĺž toku.

Odpadky sa hromadili najmä v Prielome Hornádu v Slovenskom raji. V ostrých zákrutách a roklinách sa smeti zadržiavali a hromadili.

Fotografie z Prielomu Hornádu po výdatných dažďoch rozhodne nie sú lichotivé ľudskému oku. Národný park, ktorého názvu je súčasťou slovo ,,raj", sa premenil skôr na smetisko. Fotky nájdete v priloženej galérii. 

Najnovšie správy