Sneženie a zrážky ustanú. Kedy prídu opäť ?

09.01.2019 o 19:27 - Peter Minárik
  • Článok

Po vlne výdatného sneženia sa situácia na našom území začína upokojovať. Zrážky doznievajú a výdatné nás niekoľko hodín nečakajú.

Na mnohých miestach nášho územia sme počas dnešného dňa museli lopatovať. Snehová nádielka dorazila predovšetkým na severozápad Slovenska, kde napadli desiatky centimetrov snehu. Nasledujúce hodiny si však od sneženia oddýchneme.

Počasie bude pokojnejšie

Až do piatka nás čaká prevažne polooblačné až oblačné počasie a zrážky sa budú vyskytovať len výnimočne. Nakoľko sa oblačnosť bude zmenšovať, tak úmerne s tým začnú klesať teploty. V dolinách a v kotlinách budú klesať až pod -13 °C.

Denné teploty vo štvrtok vystúpia nad nulu, len na západe a v piatok by mal zavládnuť celodenný mráz na celom našom území.

Ďalšie zrážky v piatok a cez víkend

Ďalšie zrážky nás čakajú až v piatok vo večerných hodinách, kedy by mal začať cez naše územie od severozápadu postupovať frontálny systém.

V piatok sa od severozápadu na mnohých miestach rozsneží a to najmä na severozápade, kde pribudne najviac snehu. 

V sobotu ráno sa na juhozápade začnú zrážky meniť na kvapalné alebo zmiešané. 

Počas víkendu to vyzerá na veľkú oblačnosť a opäť bude snežiť. Na západe sa však v sobotu pripravte na odmäk a zrážky kvapalné.

V nedeľu už odmäk zasiahne zrejme celé naše územie. Teploty by sa mali pohybovať nad nulou a do 300 m n.m. sa môžu miešať aj kvapalné zrážky. 

Na začiatku budúceho týždňa by sa však malo začať opäť ochladzovať a snehová pokrývka sa tak prestane topiť.

Najnovšie správy