Sneženie dorazí aj do nižších polôh. Kde môže snežiť ?

27.11.2019 o 07:02 - Peter Minárik
  • Článok

Koncom pracovného týždňa dorazí na naše územie výraznejšie ochladenie, ktoré prinesie aj snehové zrážky. Tie zavítajú aj do nižších polôh. Kde bude snežiť ?

Sneženie dorazí aj do nižších polôh. Kde môže snežiť ?

Už čoskoro čaká naše územie zmena. O tú sa postará prechod studeného frontu, ktorý počas piatka postúpi našim územím. Tento studený front prinesie počas piatka zrážky a za ním príde avizovaná zmena.

Do našej oblasti sa totiž po prechode studeného frontu prepadne veľmi studený vzduch od severu a začne klesať hranica sneženia.

Už v sobotu zažijeme na našom území pomerne studený deň. V severnom prúdení nás čaká prevažne oblačné až zamračené počasie s prehánkami, ktoré by aj v nižších polohách mali byť snehové. 

Denné teploty sa prepadnú na 0 až +7 °C a v nedeľu bude ešte chladnejšie. Teploty sa dostanú maximálne na -1 až +5 °C, no v nedeľu by sa malo vyčasiť a zrážky sa neočakávajú.

Ďalšia vlna zrážok nás čaká v priebehu pondelka. Cez naše územie postúpi oblasť nižšieho tlaku a čaká nás zamračené počasie s dažďom, pričom od výšky 300 m n.m. bude snežiť. 

V utorok by sa malo opäť vyčasiť a teploty by sa mali ešte viac prepadnúť.

Nasledujúce dni tak prinesú výraznú zmenu počasia a prvý závan zimy. Autá by ste teda mali mať pripravené a minimálne na severe už prezuté. 

Najnovšie správy