Sneženie komplikuje situáciu na cestách. Uzatvárajú sa horské priechody

18.11.2022 o 14:01 - Veronika Sádovská

Počas dnešného dňa po prvýkrát počasie pripomína prichádzajúcu zimu. Sneženie už postupuje Slovenskom a postupne komplikuje dopravu.

Sneženie komplikuje situáciu na cestách. Uzatvárajú sa horské priechody
Námestovo, foto: Michal Kušnierik

Ochladenie, ktoré sme  na mnohých miestach pocítili už aj včera, dnes pokračuje. A prináša so sebou aj prvé sneženie. ktoré začalo aj komplikovať situáciu na cestách.

Ak ste ešte neprezuli, urobte tak čo najskôr. Hlavne v severných a východných okresoch Slovenka. Sneženie sa presúva našim územím a polícia už začala uzatvárať horské priechody.

Motoristi dávajte si veľký pozor na cestách. Ak sa chystáte cez priechod Horské Sedlo tak úsekom Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie už neprejdete. Tento priechod uzavreli všetku dopravu.

Ďalšie priechody, ktoré sú uzavreté, sú zatiaľ len pre väčšie autá - Šútovce pre autá nad 10 metrov a Príslop pre autá nad 12 metrov.

Rovnako si dávajte pozor aj na silný dážď v okolí Žiliny, kde je znížená viditeľnosť pod 10 metrov. Aj na v iných oblastiach, kde sneží, prší alebo je hmla zvýšte opatrnosť za volantom.

Situáciu na cestách budeme sledovať a článok aktualizovať. Ak chcete vidieť predpoveď pre vaše mesto, nájdete ju tu alebo si môžete pozrieť aj náš  radar  a sledovať aktuálnu situáciu.