Sneženie mieri do Álp. Do konca týždňa napadne aj cez 50 cm

22.09.2020 o 22:42 - Peter Minárik
  • Článok

Pred nami je zásadná zmena počasia, ktorá prinesie výdatné zrážky, no aj výrazné ochladenie. To spôsobí, že v Alpách bude snežiť, no snehové vločky sa môžu objaviť aj na našom území.

Sneženie mieri do Álp. Do konca týždňa napadne aj cez 50 cm

V piatok sa v našej oblasti začne výraznejšie meniť počasie. Čaká nás vlna výdatných zrážok a prudkého ochladenia, ktoré prinesie do oblasti hôr aj snehové vločky. Alpy čaká výdatná snehová nádielka, no snehové vločky sa objavia aj v Tatrách.

V piatok sa totiž z Britských ostrovov a z oblasti Severného mora nad našu oblasť dostane tlaková níž.

Tá sa tu v priebehu nasledujúcich dní usadí a bude v dominantnej miere ovplyvňovať počasie na našom území až do začiatku nového týždňa. 

Táto tlaková níž bude v našej oblasti zabezpečovať bohatú zrážkovú činnosť, no keďže po jej zadnej strane do našej oblasti bude zatekať chladnejší vzduch, tak na horách sa objavia zrážky snehové.

Najviac nového snehu pribudne v Alpách. Tu by malo začať snežiť už od nadmorskej výšky 1500 m n.m., no regionálne aj nižšie.

V Alpách by do pondelka malo pripadnúť do 20 cm snehu, no v polohách nad 2000 a predovšetkým nad 2500 m n.m. výrazne viac a to lokálne až cez 50 cm.

Snehové zrážky zasiahnu predovšetkým Alpy, ale ochladenie zavíta aj do našej oblasti a v nedeľu sa snehové zrážky môžu vyskytovať aj v Tatrách.

Snehové vločky by sa mohli vyskytovať už od 1500 m n.m., ale nečakajte žiadnu snehovú pokrývku. Na tú si ešte budeme musieť počkať.

Najnovšie správy