Sneženie sa blíži. Kde a koľko snehu napadne ?

27.02.2020 o 00:01 - Peter Minárik
  • Článok

Nasledujúce hodiny prinesú na naše územie dve vlny sneženia, pričom tá piatková bude výrazná a sneh môže napadnúť na viacerých miestach.

Sneženie sa blíži. Kde a koľko snehu napadne ?

Milovníci snehu sa nasledujúce hodiny môžu tešiť. Frontálne vlny, ktoré budú ovplyvňovať počasie na našom území prinesú sneženie, pričom napadne niekoľko centimetrov snehu. 

Prvé snehové zrážky sa očakávajú už počas dnešného dňa. Budú sa vytvárať vo vlhkom a chladnejšom vzduchu a vyskytnú sa predovšetkým na severe a východe nášho územia.

Počas dnešného dňa veľa snehu nenapadne. Maximálne napadne do 1-2 cm a to výlučne v oblasti hôr.

Oveľa viac zrážok dorazí počas zajtrajšieho dňa. Zrážky dorazia už skoro ráno od západu a na viacerých miestach bude od výšky 300 m n.m. snežiť. Očakáva sa, že v nižších polohách napadne do 5-10 cm snehu. Vo vyšších oblastiach ešte viac.

dnešné očakávané zrážky
dnešné očakávané zrážky
očakávané zrážky počas piatka
očakávané zrážky počas piatka

Najviac snehu by na našom území malo pripadnúť v oblasti stredného Slovenska. V horských oblastiach môže napadnúť do 15, ojedinele až 20 cm snehu.

Najmenej snehu sa očakáva v oblasti západného Slovenska. Tu by mal sneh napadnúť len v oblasti Malých Karpát a v oblasti Myjavy.

Počas piatka tak na našom území napadne sneh, no ten sa dlho neudrží. Už počas víkendu sa opäť oteplí a teploty sa dostanú až k +10 °C.

Najnovšie správy