Sneženie sa na Slovensko už blíži. Napadne až do 15 cm snehu

27.02.2020 o 18:38 - Peter Minárik
  • Článok

Už o pár hodín na naše územie dorazí výdatné sneženie a ráno sa mnohé oblasti Slovenska zobudia do bieleho a zasneženého rána. Na cestách treba počítať s dopravnými komplikáciami.

Sneženie sa na Slovensko už blíži. Napadne až do 15 cm snehu

Od západu sa k nám blíži tlaková níž Bianca, ktorá na naše územie prinesie vlnu výrazného sneženia. To sa nad naše územie nasunie už krátko po polnoci.

Treba však hneď na úvod poznamenať, že na západe sa v mnohých oblastiach snehu nedočkajú. Teploty sa totiž budú pohybovať nad  bodom mrazu a snehové zrážky sa tak budú objavovať až od výšky 300 m n.m. Na západe sa tak nového snehu dočkajú len v oblasti Malých Karpát a vo vyšších oblastiach Myjavska.

Vo zvyšných oblastiach Slovenska s výnimkou krajného juhovýchodu však bude situácia iná. Teploty sa budú pohybovať pod bodom mrazu a sneženie, ktoré skoro ráno dorazí začne vytvárať snehovú pokrývku.

Tá sa vytvorí predovšetkým na strednom a východnom Slovensku.

očakávaná výška nového snehu
očakávaná výška nového snehu

Najviac snehu sa očakáva na severnom Slovensku, kde by v nižších polohách malo napadnúť od 5 do 10 cm nového snehu a v oblasti hôr až okolo 15 cm

Vo zvyšných oblastiach nášho územia sa očakáva do 5 cm nového snehu, v oblasti hôr až do 10 cm nového snehu.

Už ráno sa tak pripravte na dopravné komplikácie, ktoré budú najhoršie predovšetkým na horských priechodoch, kde napadne najviac snehu.

Sneženie by malo na našom území ustávať zajtra popoludní. Viac o situácii vo Vašom okrese nájdete TU.

Najnovšie správy