Sneženie sa počas dňa rozšíri, no čakajú nás veľké rozdiely

19.01.2020 o 07:37 - P.M.
  • Článok

Na počasie u nás dnes bude mať dominantný vplyv studený front, ktorý prinesie na mnohé miesta západného a severozápadného Slovenska sneženie, ktoré sa ešte rozšíri.

Sneženie sa počas dňa rozšíri, no čakajú nás veľké rozdiely

Na západné Slovensko po dlhšej dobe dorazila čerstvá snehová nádielka. Sneh pokryl predovšetkým vyššie polohy a počíta sa s ním aj počas dnešného dňa.

Nad našim územím sa totiž dnes bude rozpadať studený front, ktorý bude prinášať zrážky na naše územie až do zajtrajšieho rána. Väčšinou by malo ísť o zrážky snehové, no situácia je pomerne komplikovaná.

V polohách pod 250 m n.m. sa môže vyskytnúť aj dážď, nakoľko sa očakáva, že na záveternej strane Malých Karpát, zhruba v okolí okresov: Pezinok, Senec, Trnava, Piešťany, Dunajská Streda, Galanta, či Šaľa by sa dnešná teplota mohla počas dňa dostať až na +3 °C. Snehová pokrývka by tak nemala mať šancu. 

Veľmi nebezpečné však bude to, že o pár kilometrov môže zavládnuť už úplne iné počasie. Napríklad, zatiaľ čo na východe Bratislavy, či v jej centre môže pršať, tak v severnej časti mesta už môže snežiť. 

Podobná situácia sa očakáva aj v Podunajskej nížine. V jej západnej časti môže pršať, no vo východnej už snežiť. 

Zrážková činnosť by k večerným hodinám mala silnieť a to najmä v Podunajskej nížine. So slabším snežením sa počíta aj na severozápade Slovenska, či na krajnom severe.

Najnovšie správy