Sneženie v noci opäť prinesie biele ráno. Snežiť bude aj zajtra

18.01.2021 o 20:18 - Peter Minárik

Počas nasledujúcej noci čaká naše územie opäť sneženie. Sneženie dorazí od severozápadu a opäť prinesie ďalšie centimetre nového snehu. Sneh napadne na viacerých miestach.

Sneženie v noci opäť prinesie biele ráno. Snežiť bude aj zajtra

Po mimoriadne mrazivej noci, ktorá priniesla na naše územie uplynulú noc teploty aj pod -25 °C nás čaká ďalšia chladná noc. Teploty ba však mali byť už vyššie ako počas včerajšieho dňa.

Dnešné teploty by mali klesať na -3 až -10 °C, no na severe a východe môže byť až do -15 °C. V dolinách a v kotlinách by ortuť teplomera mohla poklesnúť aj k -20 °C. Chladno bude najmä na severovýchode.

Poklesu teplôt v iných častiach nášho územia zabráni oklúzny front, ktorý začne počasie na našom území ovplyvňovať počas noci a prinesie sneženie.

Sneženie sa už v týchto chvíľach vyskytuje v oblasti severozápadného Slovenska, pričom ďalšia vlna sneženia dorazí po polnoci.

Postupne sa rozsneží na mnohých miestach v severozápadnej polovici Slovenska a snežiť by malo aj na západe nášho územia.

Sneženie by malo ustávať počas zajtrajšieho dopoludnia a za noc a ráno prinesie niekoľko centimetrov nového snehu, pričom napadnutý sneh sa bude veľmi dobre držať vplyvom mínusových teplôt.

Najviac snehu by malo napadnúť v Žilinskom kraji, na severozápade Banskobystrického kraja a na severe Trenčianskeho kraja, kde do poludnia pripadne 3 až 7 cm nového snehu, no na horách sa výška nového snehu bude pohybovať aj cez 10 cm. Výšku nového snehu nájdete na mape pod článkom.

Sneženie však neskončí ani v utorok. Očakáva sa, že v utorok vo večerných hodinách dorazí na naše územie od severozápadu ďalšia vlna sneženia. Toto sneženie môže byť výdatnejšie, no zrejme posledné pred nastupujúcim oteplením.