Snežiť bude najmä na strednom Slovensku. Napadne aj 30 cm

13.12.2019 o 07:01 - Peter Minárik
  • Článok

Prvá vlna zrážok dorazila na naše územie počas uplynulej noci, ale ďalšie vlny nás čakajú aj v nasledujúcich hodinách. Na nový sneh sa môžu tešiť predovšetkým na strednom Slovensku, kde ešte môžu pribudnúť aj desiatky centimetrov.

Snežiť bude najmä na strednom Slovensku. Napadne aj 30 cm

V našej oblasti ovplyvňuje počasie front, ktorý prináša zrážky. Prvá vlna zrážok začína pomaly ustávať. Na naše územie priniesla predovšetkým dážď alebo zrážky zmiešané, no od výšky zhruba 400 m n.m. sa vytvára snehová pokrývka a sneh spôsobuje prvé komplikácie.

Snežiť bude aj v nadchádzajúcich hodinách a to predovšetkým v oblasti stredného Slovenska. Tu by malo sneženie ustávať okolo poludnia.

Vo večerných hodinách však od juhozápadu dorazí ďalšia vlna zrážok a ďalšie zrážky čakajú naše územie aj v sobotu. Priniesť môžu ďalšie centimetre nového snehu.

očakávaná výška nového snehu
očakávaná výška nového snehu

Ako vidieť aj na mape, tak najviac zrážok sa očakáva v oblasti stredného Slovenska a predovšetkým v Banskobystrickom kraji, kde by v polohách nad 400 m n.n. mohlo napadnúť do nedele až okolo 30 cm nového snehu.

Na južných náveterných stranách Nízkych Tatier môže pripadnúť až okolo 50 cm. 

Snehové zrážky sa môžu vyskytnúť aj inde napríklad v oblasti západného Slovenska, ale pri teplotách nad bodom mrazu sa bude snehová pokrývka vytvárať len veľmi ťažko.

Najnovšie správy