Stabilné počasie končí. Čaká nás oblačnosť a zrážky

30.08.2018 o 09:10 - Ľ.F.
Článok

Meteorologické leto sa blíži ku koncu, čo sa prejavuje aj na počasí. Stabilné počasie s letnými teplotami končí a čaká nás viac zrážok a oblačnosti.

Stabilné počasie končí. Čaká nás oblačnosť a zrážky

Po sérii slnečných dní k nám cez víkend zavíta studený front. Ten prinesie búrky ale aj trvalejšie zrážky. Tie však výdatné nebudú. 

Počasie sa počas najbližších dní dostane pod vplyv tlakovej níže so stredom nad Jadranským morom. Po jej prednej strane bude do našej oblasti prúdiť vlhký vzduch. 

Prvé zrážky dorazia už dnes večer. V brázde nízkeho tlaku vzduchu spojenej s tlakovou nížou nad Pobaltím, k nám postúpi studený front, ktorý sa bude vlniť. Postupne prinesie zrážky do Nemecka, Česka a Poľska. Dnes večer môžu búrky zasiahnuť aj severozápad nášho územia.

Cez víkend a v prvej polovici nasledujúceho týždňa nás bude ovplyvňovať oblasť nízkeho tlaku vzduchu so stredom nad Talianskom. Očakávame prevažne oblačné počasie a pomerne často sa budú vyskytovať prehánky alebo občasný dážď. Napriek väčšej oblačnosti a zrážkam by teploty mali ostať mierne nadpriemerné, od tých terajších sa líšiť nebudú.

Najnovšie správy