Štedrý deň bude upršaný. Ochladenie a zima dorazía v noci

24.12.2020 o 08:47 - Peter Minárik
  • Článok

Tohtoročný Štedrý deň bude zamračený a upršaný. Vo večerných hodinách sa však počasie začne zlepšovať a v noci sa aj začne ochladzovať.

Štedrý deň bude upršaný. Ochladenie a zima dorazía v noci

Za teplým frontom, ktorý počas včerajšieho dňa postúpil cez naše územie do našej oblasti preniká teplý vzduch od juhozápadu. Jeho príliv však dlho nevydrží a už počas dnešného dňa sa zastaví.

Cez naše územie totiž práve v týchto chvíľach začína postupovať studený front, ktorý na mnohé miesta nášho územia prinesie upršaný Štedrý deň.

Zrážky by na našom území mali byť plošnejšieho charakteru a zotrvať by mali až do večerných hodín.

Numerické modely očakávajú, že najviac zrážok spadne v oblasti severozápadného Slovenska, kde by zrážkové úhrny mohli prekročiť aj hranicu 10 mm. V ostatných častiach nášho územia sa očakávajú zrážkové úhrny v rozmedzí okolo 5 mm.

očakávané zrážkové úhrny počas dnešného dňa
očakávané zrážkové úhrny počas dnešného dňa

V priebehu dnešného večera dôjde k výraznej zmene. Za studeným frontom k nám totiž začne od severu prenikať chladnejší vzduch, ktorý pocítime už nasledujúce ráno.

Spolu s ochladením začne klesať aj hranica sneženia. Zatiaľ čo počas dnešného dňa sa bude hranica sneženia pohybovať okolo výšky 1500 m n.m., tak v noci poklesne na 800 m n.m. a na severe postupne pod 500 m n.m.

Dnes tak na severe bude ešte pršať, ale už v priebehu zajtrajšieho dňa k nám dorazí chladnejšie počasie aj so snehovými zrážkami. 

Najnovšie správy