Teploty budú nezvyčajné. Zajtra až do +30 °C, no potom šok

25.04.2019 o 12:06 - Peter Minárik
  • Článok

Do našej oblasti sa dostáva mimoriadne teplý vzduch, vďaka ktorému nás dnes a zajtra čaká veľmi teplé počasie. Cez víkend sa však citeľne ochladí. 

Teploty budú nezvyčajné. Zajtra až do +30 °C, no potom šok

Počasie ako stvorené na prechladnutie nás čaká počas nasledujúcich dní. Dnes a zajtra budeme potrebovať kraťasy, no počas víkendu padne vhod poriadne teplé oblečenie.

Začiatok týždňa bol v chladnejšom duchu počasia, no dnešný a zajtrajší deň sa ponesie vo veľmi teplom počasí. Teploty v priebehu dňa budú stúpať aj nad +25 °C a v najteplejších lokalitách môžu atakovať tridsiatku. 

Možno sa Vám to nezdá, ale takéto teploty na koniec apríla rozhodne nie sú bežné. V porovnaní s dlhodobým normálom sú o 5 až 9 °C vyššie.

teplotné anomálie počas piatka
teplotné anomálie počas piatka

Teplé počasie však rýchlo skončí. Už v sobotu nás čaká poriadny teplotný šok. V noci z piatka na sobotu bude cez naše územie postupovať studený front, ktorý prinesie dážď a aj búrky. 

Za ním k nám začne prúdiť chladnejší vzduch. Teploty sa z úrovne +24 až +29 °C prepadnú na úroveň +13 až +18 °C. V sobotu môže byť ešte teplejšie na východe územia.

Sobotňajšie popoludňajšie teploty tak budú v porovnaní s tými piatkovými aj o viac než 10 °C nižšie.

Teplotná zmena v sobotu oproti piatku
Teplotná zmena v sobotu oproti piatku

Najbližšie hodiny si tak dajte pozor a nepodceňujte zmenu počasia. Môže totiž utrpieť Vaše zdravie.

Najnovšie správy