Tornádo na Morave má šiestu obeť. Je ním iba 2-ročné dievčatko

27.06.2021 o 21:12 - Veronika Salayová

Hovorkyňa brnianskej nemocnice dnes potvrdila v poradí šieste úmrtie v dôsledku vyčíňania tornáda a silných búrok na Morave. 

Tornádo na Morave má šiestu obeť. Je ním iba 2-ročné dievčatko
Ilustračné. Foto: unsplash

Hovorkyňa Fakultnej nemocnice Brno Veronika Plachá potvrdila, že dnes zomrelo maloleté dieťa, ktoré bolo u nich hospitalizované po tom, čo sa na južnej Morave  prehnalo ničivé tornádo, informuje iDNES.cz.

„Môžem potvrdiť úmrtie osoby, ktorú sme prijali do starostlivosti v súvislostí so štvrtkovými udalosťami,“ povedala pre iDNES.cz hovorkyňa nemocnice.

Vzhľadom k nízkemu veku obete však hovorkyňa nechcela poskytnúť bližšie informácie.

Podľa informácií redakcie iDNES.cz je obeťou iba dvojročné dievčatko. 

Obrovská tragédia 

Doteraz bolo známych 5 obetí štvrtkových udalostí na Morave a dnes sa k obetiam pripočítala ďalšia obeť. Táto skutočnosť je o to smutnejšia, že ide o tak malé dieťa. 

Zábery a videá nám ukázali ničivú silu tornáda a mnohí, ktorí by nevideli video alebo zábery z miesta po tornáde, by snáď ani neverili, že niečo také sa v našich končinách mohlo skutočne stať.

Tornádo vo štvrtok najviac zasiahlo obce Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice a časti Hodonína. Zničilo stovky domov, všetku úrodu, zabíjalo zvieratá a mnohí ľudia prišli doslova o všetko.

Ide o veľkú tragédiu, ktorá v strednej Európe nemá obdobu.