Tornádo o sile F2 zosadlo v Nemecku. Spôsobilo značné škody

05.06.2019 o 12:00 - Bocholt - Peter Minárik
  • Článok

Večer sa v západnej Európy vyskytovali mimoriadne silné búrky. Tie dokonca vyprodukovali aj silné tornádo, ktoré zasiahlo nemecké mesto Bocholt.

Tornádo o sile F2 zosadlo v Nemecku. Spôsobilo značné škody

Ako sme počas včerajšieho dňa informovali, tak v západnej Európe včera panovali mimoriadne vhodné podmienky pre vývoj silných búrok. Po vlne horúčav sa nad západnú Európu dostal studený front, ktorý priniesol výraznú dynamiku. 

Meteorológovia varovali východ Francúzska, Benelux a časť Nemecka pred možným výskytom silných búrok, ktoré mali veľmi vhodné podmienky na vývoj superciel. V oblasti panovali doslova ,,tornadické,, podmienky. Bolo tak len otázkou času, čo sa stane.

V tejto oblasti sa počas podvečera a celej noci vyskytovali intenzívne búrky, sprevádzané silnými nárazmi vetra. Dokonca padali až niekoľkocentimetrové krúpy. Vážny incident sa stal vo Francúzsku, kde blesk zasiahol 11 detí. 

Najhoršie škody však spôsobilo nočné tornádo, ktoré o 23:15 zosadlo v nemeckom mestečku Bocholt na nemecko-holandskom pohraničí. 

Tornádo malo silu F2, čo je pomerne nezvyčajné na Európu. Tornádo zosadlo priamo uprostred mestečka. Autá prevracalo, ničilo strechy, vyvracalo stromy a spôsobovalo ďalšie veľké škody na majetku.

Z oblasti hlásia zranenú jednu osobu. Obete si tornádo našťastie nevyžiadalo.

Pred vlnou intenzívnych búrok varujú dnes nemeckí meteorológovia. Studený front, ktorý včera páchal škody vo Francúzsku a na Beneluxe sa dnes posunie smerom na východ a silné búrky hrozia v západnom Nemecku.

Najnovšie správy