Trópy KONČIA. Výrazné ochladenie cez víkend je už isté

20.08.2018 o 12:10 - Ľubomír Franko
  • Článok

Po niekoľkých vlnách horúčav nás počas nasledujúceho víkendu čaká výrazné ochladenie. To definitívne zažehná tropické horúčavy.

Trópy KONČIA. Výrazné ochladenie cez víkend je už isté

Nasledujúci víkend nás čaká výrazná zmena v počasí. V piatok sa nad naše územie dostane studený front, ktorý nás poriadne schladí.

Už v piatok očakávame najmä v západnej polovici prehánky alebo búrky, postupne sa začne ochladzovať. V sobotu očakávame na celom území prehánky, búrky alebo dážď, ktorý môže byť aj výdatný. V nedeľu sa začne od západu vyjasňovať, no stredné a východné Slovensko ešte musí rátať s veľkou oblačnosťou.

V piatok vystúpia denné maximá na +26 až +34 °C. V sobotu sa začne ochladzovať a teploty vystúpia na +16 až +26°C, na juhu a juhovýchode sa ochladí až neskôr, preto tu v sobotu maximá ešte môžu dosiahnuť viac ako +30 °C. Najvýraznejšie ochladenie dorazí v nedeľu, kedy sa denné maximá vyšplhajú len na +14 až +24 °C.

Modely rátajú s čoraz nižšími teplotami a ochladenie je už isté. Otázkou zostáva rozpoloženie zrážok a načasovanie prechodu frontu. O tom budeme informovať v nasledujúcich dňoch. Následne sa neočakáva žiadne výraznejšie oteplenie a teploty by mali byť buď podpriemerné, alebo na úrovni dlhodobého priemeru.

Najnovšie správy