USA sužuje snehová fujavica. Zomreli už 4 ľudia

18.12.2020 o 19:17 - Dominik Cenkner
  • Článok

Severovýchod USA zasiahla v posledných hodinách poriadna zima. Tá je sprevádzaná výdatnými snehovými zrážkami, ktoré už o život pripravili najmenej štyroch ľudí.

USA sužuje snehová fujavica. Zomreli už 4 ľudia
Husté sneženie skomplikovalo situáciu na severovýchode USA, Foto: Facebook.com/Matt Devitt WINK Weather

V mnohých častiach severovýchodu USA husté sneženie vytváralo malebné výhľady, ktoré navodili sviatočnú atmosféru. Rozprávkovo to však vyzerá len na prvý pohľad.

Celkovo totiž pri nehodách spôsobených zlým počasím zahynuli najmenej štyria ľudia. Len v štáte New York evidovali počas štvrtka viac ako 600 dopravných nehôd.

Snehové búrky boli spôsobené fenoménom zvaným nor'easter. Toto pomenovanie sa používa pre búrky, ktoré zasiahnu severné pobrežie Atlantického oceánu USA a atlantické provincie Kanada.

Najviac snehu napadalo v Pensylvánii, kde niektoré miesta hlásia aj cez meter čerstvého snehu. V niektorých lokalitách napadlo za hodinu od 10 do 12 cm. V takom Bostone hlásia 30 cm čerstvej nádielky.

Počasie bude v tejto časti USA vyčíňať aj v ďalších dňoch. Husté sneženie však vystriedajú mrazy. Tie sa budú pohybovať v rozmedzí od -10 °C do -15 °C, v niektorých lokalitách až do -20 °C.

Najnovšie správy