V Chorvátsku, v Slovinsku a v Maďarsku úradujú silné búrky

08.04.2019 o 19:29 - Peter Minárik
  • Článok

Dnes sa búrky na našom území nevyskytli, no v týchto chvíľach sa pomerne intenzívne búrky vyskytujú v oblasti Chorvátska, Slovinska aj Maďarska.

V Chorvátsku, v Slovinsku a v Maďarsku úradujú silné búrky

Na našom území sa počas dnešného dňa očakávali veľmi ojedinelé búrky, no zatiaľ detekcia bleskov nezaznamenala na našom území ani jeden blesk. Zato výrazná búrková činnosť sa v týchto chvíľach vyskytuje v oblasti Slovinska, Chorvátska a Maďarska.

Búrková aktivita začala už krátko po poludní v oblasti Maďarska a postupne sa konvekcia naštartovala aj v Chorvátsku a v Slovinsku, kde sú teraz búrky najintenzívnejšie.

Búrky prinášajú na severe Chorvátska a na juhu Slovinska intenzívny dážď a krúpy. Detekcia bleskov zaznamenala už tisícky bleskov.

Tieto búrky, ktoré sa aktuálne vyskytujú juhozápadne od nášho územia sa pohybujú od severovýchodu smerom k juhozápadu a búrkovú, prípadne zrážkovú činnosť na naše územie neprinesú.

Pravdepodobnosť búrok je však na našom území oveľa vyššia počas zajtrajšieho dňa. Búrky a prehánky by sa mali objavovať najmä v oblasti hôr stredného Slovenska a postupovať budú smerom k západu až juhozápadu.

Najnovšie správy