V piatok bude mimoriadne teplo. Až okolo +35 °C. Potom udrú búrky

09.07.2020 o 21:29 - Peter Minárik
  • Článok

Pred nami je veľmi premenlivé počasie. Zatiaľ čo záver týždňa prinesie na naše územie mimoriadne vysoké teploty, tak v nedeľu schladí studený front s búrkami a s dažďom.

V piatok bude mimoriadne teplo. Až okolo +35 °C. Potom udrú búrky

Naše územie čaká v nasledujúcich hodinách veľký obrat počasia. Zatiaľ čo v piatok nás čaká horúce a mimoriadne teplé počasie s teplotami až okolo +35 °C, tak v sobotu sa ochladí a dorazí studený front so zrážkami a s búrkami.

Pred tým nás však ešte čaká jeden veľmi teplý a slnečný deň. Je pravdepodobnosť, že piatok by mohol byť vôbec najteplejší deň, počas doterajšieho priebehu leta. 

Do našej oblasti totiž bude vrcholiť od juhozápadu príliv veľmi teplého vzduchu od juhozápadu. Teploty by na našom území mali stúpať na +27 až +34 °C, no na západnom Slovensku je predpoklad, že sa teploty môžu dostať až na +35 °C, ojedinele aj viac. 

V priebehu soboty nás čaká postupné ochladzovanie. Cez naše územie začne postupovať od severozápadu studený front, ktorý prinesie zrážky a na stredné a východné Slovensko v sobotu počas dňa aj búrky.

Tie by mohli byť aj výraznejšie a sprevádzané môžu byť nebezpečnými sprievodnými javmi. 

V priebehu nedele by mali zrážky postupne na našom území ustávať, no do našej oblasti prenikne chladnejší vzduch a výraznejšie sa ochladí. Viac o vývoji na nasledujúce dni sa dozviete TU.

Najnovšie správy