V piatok dorazia výraznejšie zrážky. Vyskytnú sa aj búrky

03.04.2019 o 11:11 - Ľubomír Franko
  • Článok

V závere pracovného týždňa nás čaká výraznejšia zmena v počasí. Od juhu k nám dorazia výdatné zrážky a vyskytnú sa aj búrky. Zrážky môžu zmierniť pretrvávajúce sucho.

V piatok dorazia výraznejšie zrážky. Vyskytnú sa aj búrky

V noci zo štvrtku na piatok sa do oblasti severného Talianska dostane výšková tlaková níž. Tá postúpi počas pondelku ďalej cez Slovinsko a Rakúsko nad západ nášho územia. Po jej okraji k nám prenikne chladný vzduch spolu s intenzívnymi zrážkami.

V piatok začne cez naše územie od západu postupovať zvlnený studený front, ktorý k nám spolu s výškovou tlakovou nížou prinesie intenzívne zrážkové pásmo, ojedinele sa vyskytnú aj búrky. V sobotu očakávame taktiež daždivé počasie s množstvom zrážok a ojedinelými búrkami. 

Najmenej zrážok sa vyskytne na východe Slovenska, kde paradoxne prevláda aj najväčšie sucho. Celkovo spadne od 5 do 15 mm, pri búrkach to môže byť ojedinele aj viac. 

Keďže zvlnené studené front sú variabilné, predpoveď zrážok sa môže ešte zmeniť. Do piatku budeme preto informáciu aktualizovať. 

S prechodom frontu klesnú aj teploty. Maximálne denné teploty v piatok dosiahnu od +12 do +18 °C, od západu sa ale začne ochladzovať, pričom teploty postupne klesnú na +6 až +11 °C. Na východe bude teplo po celý deň s maximami do +16 °C. 

Najnovšie správy